Martı Hotel Resmi Web SitesiMartı Hotel Resmi Web SitesiMartı Hotel Resmi Web Sitesi
(7/24 Her Zaman)
bilgi@martihotel.com
Merkez Mah. Cumhuriuet Cad.
Martı Hotel Resmi Web SitesiMartı Hotel Resmi Web SitesiMartı Hotel Resmi Web Sitesi

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nün amacı, turizm sektörü ile ilgili teorik olarak edindiği bilgileri kullanabilme ve analiz edebilme yeteneği ile donatılmış, turizm işletmelerinin orta ve üst yönetim kademelerinde çalışabilecek, etik değerlere önem veren, alanında sektördeki ve dünyadaki gelişmeleri takip edip yorumlayabilen, özgüvenli bireyler yetiştirmektir. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü öğrencileri, turizm sektörü ile ilgili teorik dersler yanında, bilgisayar laboratuvarında verilen ön büro ve kat hizmetleri otomasyon sistemleri ve yiyecek ve içecek hizmetleri otomasyon sistemleri gibi uygulamalı dersler ile teorik bilgilerini kullanabilme becerilerini geliştirebilmektedirler. Bölüm öğrencileri İngilizce’ ye ek olarak Fransızca, Almanca ya da Rusça gibi yabancı dil dersleri alabilme imkânına sahiptirler.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Lisans Programı akademik bilgi ile pratik uygulamalar arasındaki dengeyi sağlamayı amaçlamakta, otel yönetimi, restoran yönetimi, yiyecek-içecek işletmeleri yönetimi, turizm planlaması, destinasyon pazarlama, seyahat acentaları ve tur operatörlüğü gibi geniş bir alanı kapsayan çok yönlü bir turizm eğitimi sağlamaktadır. Turizm sektörü ile kurulan güçlü ilişkiler sektörün gözde kuruluşlarında staj ve iş imkanı sağlayarak öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine önemli katkıda bulunmaktadır.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’ nde %100 Türkçe dilinde eğitim verilmektedir. Ders geçme sistemi ile eğitim-öğretim yapılır. Bağıl not değerlendirme sistemi uygulanmaktadır.

Kariyer ve İş Alanları

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü mezunları birçok turizm işletmesi tarafından talep edilmektedir. Otel işletmeleri, yiyecek-içecek işletmeleri, tatil köyleri, turizm bilgi büroları, turizm seyahat acenteleri ve tur operatörlüğü bürolarında, kamu kurumlarının ilgili bölümlerinde çalışabilmektedirler.

Mezunlarımız ve mevcut öğrencilerimiz gerek staj gerekse kalıcı pozisyonlarda işe alınmaktadır. Bölüm mezunları uluslararası ve ulusal zincir oteller, seyahat acentaları, havayolu firmaları ve turizm sektörünün diğer kollarındaki işletmelerde farklı yönetim kademelerine ulaşmaktadırlar.

Leave A Comment

MartiHotel Resmi Web Sitesi

martihotel

MartıHotel

Kocaeli / Değirmendere

Kocaeli / Değirmendere
(7/24)
(10am - 05 pm)